flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся семінар з питань прозорого та ефективного судового управління

06 серпня 2018, 13:50

1−2 серпня 2018 року в місті Одесі, за сприяння Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP) у співпраці з Вищою радою правосуддя, Верховним Судом та Державною судовою адміністрацією України, відбувся семінар з питань прозорого та ефективного судового управління.

Мета семінару −  обговорення шляхів адаптації кращих міжнародних практик для ефективного здійснення правосуддя в Україні.

Від Донецького апеляційного господарського суду участь у заході взяла керівник апарату суду Захарова Олена Василівна.

 

Учасники семінару переймали досвід побудови роботи суду з належним та ефективним управлінням, формування та втілення бачення суду в питаннях лідерства і стратегічного планування, реалізації ключових принципів розробки стратегічного плану та втілення оновлених стратегій у рамках поточного реформування судової системи, у тому числі інформаційного та кадрового компонентів.

Під час семінару був представлений огляд практичних інструментів формування системи базових компетенцій оптимізації ефективності працівників, обговорено особливості застосування процесу «калібрування», покликаного покращувати ефективність працівників  та спрощувати формулювання відповідних вимог.

Учасники семінару мали можливість взяти участь у дискусіях на теми функціонування судового апарату та забезпечення надання відповідних послуг, чіткого розподілу функцій як способу зменшення адміністративного тягаря, розглянути питання щодо лідерства і зв’язків з громадськістю, керування кадровими ресурсами як ключові складові механізму здійснення правосуддя.

Експерти поінформували про передові практики ефективної імплементації електронних систем судового управління та оптимізації електронного документообігу, структурування завдань у рамках стандартного робочого процесу з відокремленням адміністративних завдань від інших.

Окрему увагу під час дводенного семінару було приділено виконанню у невеликих групах таких практичних завдань: відпрацювання техніки «калібрування»; практичне складання елементів стратегічного плану, який би відображав поточні ініціативи та реалізувався в судових установах і передбачав огляд основних адміністративних функцій та завдань, покладених на суди; відпрацювання методології визначення відповідальних осіб за всіма напрямами роботи; виконання тематичного завдання на тему «Як використати поставлені перед судом цілі для формулювання конкретних дій».

 

 За інформацією Вищої ради правосуддя