Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Олексій Маловацький: Підходи до виконання судових рішень потрібно змінювати

28 вересня 2021, 18:28

Про це виконувач обов’язків Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький сказав під час засідання Керівного комітету проєкту ЄС «ПРАВО-JUSTICE».

Олексій Маловацький звернув увагу на гостру проблему незадовільного виконання рішень судів. «Рівень виконання судових рішень надзвичайно низький. Основна проблема полягає у оскарженні виконавчих документів», - сказав він.  

На думку в.о. Голови ВРП, виконавчим документом може бути саме рішення суду. «Навіщо нам накази і виконавчі листи? Це додаткове документальне, процесуальне навантаження на суди. Давайте обговорювати можливість скасування виконавчих документів. І тоді питання щодо виконання рішення суду взагалі не поставатиме. Набрало рішення законної сили – у реєстрі отримуємо відповідну позначку і відразу блокуються рахунки й списуються грошові кошти. Непотрібні ніякі глобальні реформи, достатньо одну норму в чотирьох кодексах змінити і ми вирішимо проблему невиконання судових рішень. Україна зможе виконати зобов’язання перед Радою Європи, продемонструвавши позитивну динаміку», - зазначив Олексій Маловацький.

Він також констатував, що наразі виконання судових рішень належить до компетенції Державної кримінально-виконавчої служби, яка перебуває у системі виконавчої влади, проте відповідальність за  невиконання судових рішень несе судова влада. На думку Олексія Маловацького, доцільно надати  судовій гілці влади дієві механізми контролю за виконанням судових рішень.

Вища рада правосуддя