Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До двох років позбавлення волі засуджено мешканця Чернівецької області за систематичне знущання над матір’ю

21 листопада 2022, 17:06

Мешканець Дністровського району, проживаючи в одному помешканні з потерпілою, нецензурно висловлювався на її адресу, погрожував фізичною розправою та принижував. Навіть попри те, що відносно нього працівники поліції застосовували заходи термінового забороненого припису, які передбачали заборону контактувати з матір’ю, а суд накладав адміністративні стягнення у вигляді штрафу та арешту, чоловік продовжував вчиняти психологічне насильство та ображав літню жінку.

Сокирянський районний суд Чернівецької області ухвалив вирок, згідно з яким визнав його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення за статтею 126-1 Кримінального кодексу України («Домашнє насильство»).

Суд, з урахуванням невідбутої частини покарання за іншим вироком, ухваленим за вчинення аналогічного правопорушення, призначив остаточне покарання у вигляді 2 років позбавлення волі. Чоловіка взяли під варту у залі суду.

Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції, засуджений подав апеляційну скаргу, у якій просив замінити реальне покарання на 240 годин громадських робіт або арешт до 6 місяців.

З огляду на те, що чоловік зловживав алкоголем та перебував на обліку у нарколога, був неодноразово судимий за вчинення аналогічних злочинів, систематично вчиняв сварки, чим завдавав потерпілій психологічних страждань, Чернівецький апеляційний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а вирок суду першої інстанції – без змін.

Суд погодився з висновком органу пробації, що в даному випадку тільки ізоляція засудженого від потерпілої зможе убезпечити її від протиправних дій сина.

Чернівецький апеляційний суд